|
|
Шаршы (квадрат)
Күні: 25.11.14 Сынып: 2 «А»
№45 сабақ. Сабақтың тақырыбы: Шаршы (квадрат)
Сабақтың мақсаты: оқушыларға шаршы фигурасы туралы түсінік беру.
Сабақтың міндеттері:
1.Геометриялық фигураларды еске түсіре отырып, шаршы жайлы түсінік беру, есепті әртүрлі тәсілмен шығаруға үйрету.
2.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3.Тапқырлыққа, алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: геометриялық фигураларды еске түсіре отырып, шаршы жайлы түсінеді, есепті әртүрлі тәсілмен шығаруға үйренеді, ой-өрісі, есте сақтау қабілеттері дамиды, тапқырлыққа, алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиеленеді.
Сабақтың типі: ойын сабақ
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру.
Жұмыс формасы: топтық жұмыс,жеке жұмыс, жұптық жұмыс.
Пән аралық байланыс: дүниетану, бейнелеу өнері.
Сабақтың құрал-жабдықтары: маркер,A3 форматты қағаз, фигуралар, стикер.
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа сай суреттер, кесте, дидактикалық материалдар, жетондар, үлестірмелі қағаздар, фигуралар суреті.
Сабақта қамтылған модульдер: Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңдері, уақыты |
Жұмыстың түрлері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||
«Қызығушы- лығын ояту». 2 минут
1 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. «Фигураны құра біл» ойыны.
Топқа бөлініп отырады. 1-топ «Шаршы» 2-топ «Үшбұрыш» 3-топ «Тік төртбұрыш» 4-топ «Шеңбер» |
Оқушыларды ортаға шығарып «Фигураны құра біл» ойынын ойнату. Үлестірмелі қағазды таратамын. Топ басшыларын сайлату. |
Оқушылар ортаға шығып «Фигураны құра біл» ойынын ойнайды. Әр топ адасқан әріптерден фигура құрастырады және мұғалімге хабарлайды. Әр топ өз басшыларын сайлайды. Және де берілген фигуралары туралы түсінік береді. |
||||||||||
2 минут
2 минут |
ІІ.Үй тапсырма сын тексеру. «Араның гүлге қонуы» ойыны 89 бет №6 ІІІ. Өткен материалдарды еске түсіру.
«Ой шақыру». |
Оқушылар- дың дәптерлерін тексеремін.
Оқушыларға сұрақтар қоямын. Оқушыларға үлестірмелі қағазды тарату. Сөйтіп, бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
Оқушылар дәптерлерін жинайды.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын біледі. |
||||||||||
«Мағынаны тану». 5 минут
3 минут
10 минут
1 минут
5 минут
3 минут
3 минут |
IҮ.Жаңа сабақ. ІІ.Қызығушылығын ояту. Деңгейлік тапсырма. Өрнектің мәнін тап: №2.Есепті әр түрлі тәсілмен шығар. (20+10)+4=34 1) Бұл шеңберде нүкте нешеу, Сонша қолыңды көтер дереу. 2) Қанша шаршы көріп тұрмыз, Сонша алға еңкейеміз. 3) Кесінді нешеу болса, Сонша секір қуана. 4)Бұрыштарды санайық, Сонша отырып, тұрайық. 2-деңгей. (10 ұпай) Түптеуге тиіс-48 кітап 3-деңгей (15 ұпай) №4. Қосындыларды салыстыру. Олардың мәндерін тап. Осыған ұқсас қосындылар құр. 4-деңгей (20 ұпай) Шығармашылық тапсырма: Екі таяқшаны алып тастау арқылы екі шаршы шығарып ал. Тест жұмысы. ә) терімділік б) 70 жыл |
Оқушыларға жаңа сабақ жөнінде түсінік беру.
Оқушыларға фигуралар- дың нөмірле- рін тапқызу.
Өрнектің мәнін тапқызу. Қосымша тапсырма: 1-деңгей №1.Өрнек тің мәнін тап: 8+6= 6+8= 8+7= 7+8= Оқушыларға топтық тапсырма беру. Қосымша тапсырма: №2.Есепті шығар:
Геометрия лық фигураларға байланысты сергіту сәтін жасату.
Есепті әр түрлі тәсілмен шығарту. Қосымша тапсырма: №3. Есептің шешуі мен жауабын жаз.
Үлгіге ұқсас қосынды- ларды құрастырту.
Шығарма шылық тапсырманы орындату. Белгілі бір уақыт беремін. Тестті орындайды. Сол уақыт ішінде орындап бітулері керек. Қосымша тапсырма: 3-деңгей (15 ұпай) Тест жұмысы. |
Оқушылар Мұғалімді мұқият тыңдайды.
Оқушылар фигуралар- дың нөмірле- рін табады.
Өрнектің мәнін табады.
4 топ ортада талқылай отырып, жұмыс жасайды, және ортаға шығып қорғайды.
Интерактив- ті тақтадағы сурет бойынша, сергіту сәтін жасайды.
Есепті әр түрлі тәсілмен шығарады.
Үлгіге ұқсас қосынды ларды құрастыра- ды
Логикалық тапсырманы ойлана отырып орындайды.
Белгілі бір уақыт ішінде тестті орындап бітеді. Белгілеген тест жауаптарын жұптаса отырып, тақтада орындайды. |
||||||||||
2 минут |
Айырмашылық- ты тап.
|
Әр топқа үлестірмелі қағаз тарату. |
Үлестірмелі қағаз бойынша айырмашы- лықтарын табады. |
||||||||||
V.Сабақты бекіту: 2 минут |
Венн диаграммасы: |
Венн диаграмма арқылы сабақты қорытынды- лаймын. |
Венн диаграмма арқылы интерактивті тақтада жұмыс жасайды. |
||||||||||
VІ. Үй тапсырма- сын беру. 1 минут |
91 бет №6 |
Үй тапсыр- масын түсіндіріп береді. |
Күнделікте ріне жазып алады. |
||||||||||
VІІ. Бағалау 1 минут |
Ең көп фигураларды жинаған топ оқушыларын анықтау.
|
Мұғалім фигуралар- ды санатады. |
Оқушылар фигураларды санау арқылы өздерінің бағаларын анықтап алады. |
||||||||||
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс жазу
|
Стикер тарат |
Кері байланысты жазып толтырады. |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Еселбаева Жансая Бигельдиевна
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |