Пәні :физика Күні: 15.11.2014ж Сынып: 9 С.Жұмабекова
Сабақ тақырыбы
Импульстің сақталу заңы. Реактивті қозғалыстар.
Мақсаты
Реактивті қозғалыс туралы жан-жақты түсінік беру. Ғылымға қызығушылығын арттыру.
1. Физика пәніне деген қызығушылығын арттыру. Физикадан алған білімдерін сабақтан тыс тапсырмалар беру арқылы тереңдету, жинақтау, жүйелеу, қорытындылау.
2. Оқушылардың ой-өрісін кеңітіп, шығармашылық қабілетін дамыту. Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, батылдыққа тәрбиелеу.
3. Шығармашылық қабілеті дамыған, елін, жерін сүйетін жеке тұлға тәрбиелеу.
Негізгі идея Оқушылардың ой-өрісін кеңітіп, шығармашылық қабілетін дамыту
Күтілетін нәтиже
Сабақтан алған білімдерін өмірде қолдана білу
Оқыту формасы
Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалог әдісі, АКТ
Ресурс
Электронды оқулық, слайдтар, интербелсенді тақта, интернеттен алынған материалдар
Сілтеме:
9 сыныпқа арналған электронды оқулық, оқулық.
Сабақ барысы
Мұғалім әрекеті Уақыт (мин) Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру
(сәлемдесу, топтастыру, сабақ тақырыбына көшу) бүгінгі сабақтың жоспарымен таныстырады
Үй тапсырмасын сұрау
І топқа
1. Дене импульсі дегеніміз не? Ол қандай шама?
2. Импульс қалай бағытталған?
ІІ топқа
1. Дене импульсінің өзгерісі қандай шамаға байланысты?
2. Күш импульсі мен дене импульсінің арасында қандай байланыс бар? Тақтаға екі топтан екі оқушы шығарып есептер шығарылады.
Жаңа сабақ
І топқа «Импульстьің сақталу заңы »
ІІ топқа «Реактивті қозғалыс»
Тақырыпты қорытындылап слайдтар арқылы көрсетіледі. 1 мин
10мин
12мин Мұғаліммен амандасады топ болып үй тапсырмасына баяндауға дайындалады. Қарсы топ сұрақтар қоюға болады. Тақтаға екі топтан екі оқушы шығады есептер шығарады.
Есеп: 1. Массасы 3 кг доңғалақ горизонталь бетпен сырғанаусыз 5 м/с жылдамдықпен домалап келеді. Доңғалақтың импульсін табыңыз.
Есеп:36 км/сағ жылдамдықпен қозғалып келе жатқан массасы 10т жүк таситын автомобильдің жылдамдығы 25м/с, ал массасы 1т-ға тең. Жеңіл автомобильдің импульстері қандай?
Топ мүшелері бірігіп тақырыпты оқып бір-біріне түсіндіру арқылы плакатқа тақырыпты бейнелеп постер арқылы қорғайды.
Бағалау критерийлері:
1. өз ойын жеткізе білуі
2. физикалық тілде сөйлеуі
3. өмірмен байланыстыра алуы. Қарсы топ мүшелері бағалайды.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Физикадан ашық сабақтар |
Көрсетілім: 8907 |
|
|
|
Импульстің сақталу заңы. Реактивтік қозғалыс
Сабақ тақырыбы
Импульстің сақталу заңы. Реактивті қозғалыстар.
Мақсаты
Реактивті қозғалыс туралы жан-жақты түсінік беру. Ғылымға қызығушылығын арттыру.
1. Физика пәніне деген қызығушылығын арттыру. Физикадан алған білімдерін сабақтан тыс тапсырмалар беру арқылы тереңдету, жинақтау, жүйелеу, қорытындылау.
2. Оқушылардың ой-өрісін кеңітіп, шығармашылық қабілетін дамыту. Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, батылдыққа тәрбиелеу.
3. Шығармашылық қабілеті дамыған, елін, жерін сүйетін жеке тұлға тәрбиелеу.
Негізгі идея Оқушылардың ой-өрісін кеңітіп, шығармашылық қабілетін дамыту
Күтілетін нәтиже
Сабақтан алған білімдерін өмірде қолдана білу
Оқыту формасы
Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалог әдісі, АКТ
Ресурс
Электронды оқулық, слайдтар, интербелсенді тақта, интернеттен алынған материалдар
Сілтеме:
9 сыныпқа арналған электронды оқулық, оқулық.
Сабақ барысы
Мұғалім әрекеті Уақыт (мин) Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру
(сәлемдесу, топтастыру, сабақ тақырыбына көшу) бүгінгі сабақтың жоспарымен таныстырады
Үй тапсырмасын сұрау
І топқа
1. Дене импульсі дегеніміз не? Ол қандай шама?
2. Импульс қалай бағытталған?
ІІ топқа
1. Дене импульсінің өзгерісі қандай шамаға байланысты?
2. Күш импульсі мен дене импульсінің арасында қандай байланыс бар? Тақтаға екі топтан екі оқушы шығарып есептер шығарылады.
Жаңа сабақ
І топқа «Импульстьің сақталу заңы »
ІІ топқа «Реактивті қозғалыс»
Тақырыпты қорытындылап слайдтар арқылы көрсетіледі. 1 мин
10мин
12мин Мұғаліммен амандасады топ болып үй тапсырмасына баяндауға дайындалады. Қарсы топ сұрақтар қоюға болады. Тақтаға екі топтан екі оқушы шығады есептер шығарады.
Есеп: 1. Массасы 3 кг доңғалақ горизонталь бетпен сырғанаусыз 5 м/с жылдамдықпен домалап келеді. Доңғалақтың импульсін табыңыз.
Есеп:36 км/сағ жылдамдықпен қозғалып келе жатқан массасы 10т жүк таситын автомобильдің жылдамдығы 25м/с, ал массасы 1т-ға тең. Жеңіл автомобильдің импульстері қандай?
Топ мүшелері бірігіп тақырыпты оқып бір-біріне түсіндіру арқылы плакатқа тақырыпты бейнелеп постер арқылы қорғайды.
Бағалау критерийлері:
1. өз ойын жеткізе білуі
2. физикалық тілде сөйлеуі
3. өмірмен байланыстыра алуы. Қарсы топ мүшелері бағалайды.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Жұмабекова Сәуле Өтегенқызы
Қызылорда облысы, Шиелі ауданы, Жансейіт ауылы, №133 негізгі мектеп
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |