Кенжебаева Толғанай Шерахметқызы
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Біліктілік санаты – жоғары
Педагогикалық еңбек өтілі – 20 жыл.
Сабақ жоспары
Сабақ: әдебиет Сынып:7ә сынып
Күні: 20.11.2014
Сабақтың тақырыбы: Ж. Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі
Сабақтың мақсаты: ЖүсіпбекАймауытовтың « Әнші» әңгімесінталдау
а) білімділігі: Оқушылар әңгіменің мазмұнын талдай отырып, кейіпкердің кім екенін таниды. Әдебиет теориясынан протатип терминімен танысады.
ә) дамытушылығы: Оқушылардың тапсырмалар орындау барысында қабілеттері дамиды, тіл байлықтары артады, теориялық білімдері толығады.
б) тәрбиелігі: Оқушылар бір-бірін тыңдауға, сыйлауға, ой шапшаңдығына тәрбиеленеді. Өнерге баулынады.
Сабақ типі: аралас
Сабақ түрі: топтық
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Миға шабуыл»
Сабақтың көрнекілігі: слайд, видеоролик, үн таспа.
Пән аралық байланысы: Этнография, Музыка, Орыс тілі
Күтілетін нәтиже Әмірханның әйгілі әнші Әміре Қашаубаев екенін біледі. Әдеби кейіпкер мен прототив ұғымын біледі. Жазушы Ж.Аймауытұлының жан - жақты талантты тұлға болғанын біледі. Әңгіме ішіндегі әңгімелерді жүйелі баяндай алады.
Сабақтың барысы
Уақы-ты: Жұмыс түрі: Мұғалім әрекеті: Оқушы әрекеті:
3мин Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады «Күн шуағы»
Топ ережесін жазу.
1. Тыныштық сақтаймыз 2.Бір-бірімізді тыңдаймыз
3.Уақытты үнемдейміз 4. Топ мүшелерінің пікірімен санасамыз
Топқа бөлу: «Балқадиша», «Ағаш аяқ», «Жалғыз арша»
Сабақтың мақсатын оқушыларға қойдыру
Бағалау парақшасын түсіндіру Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік Шуақ шашқан күндей боп. Сабаққа біз кірісейік.
Топпен отырады.
5мин Білу
Үй жұмысын тексеру
лімге жауСұрақ-жауап /диалогтік оқыту/ Зымыран сұрақтар
1. Ж. Аймауытов кім?
2. Әңгімедегі әнші есімі?
3. Әмірханның өмірдегі бейнесі кім?
4. Автор әншімен қайда кездесті ?
5. Әнші ән айтуды кімнен үйренді?
6. Әмірхан қандай әнші?
7. Әңгіме кейіпкерлерін ата?
8. Жастар не ұйымдастырды? Оқушылар мұғаап береді.
Бір-бірін толықтырады.
3 мин Түсіну Протатип дегеніміз не?
Видио фильм Оқушылар жауап береді
5мин Қолдану Кейіпкер бейнесін ашу:
І топ. Әмірханның мінезі
ІІ топ. Әмірханның қарым-қатынасы
ІІІ топ. Әмірханның кәсібі Оқушылар тапсырманы алып, талдайды.
Оқушылар бір– бірінің жауаптарын бағалайды
14 Талдау
Жинақтау
Постер қорғау
1-топ: Жүсіпбек Аймауытов пен Әміре Қашаубаев тұлғаларын топтастыр
2-топ: Оқулықты пайдалана отырып, шығармадағы теңеу сөздерді теріп жазып, жасалу жолын түсіндір
3- топ: Мәтінге сатылай кешенді талдау Оқушылар постер қорғайды.
5 Бағалау
ИНСЕРТ кестесінтолтыру
БББ кестесін толтыру
Мұғалім бағалау парақшаларын таратып береді Әр топ басшысы шығып топ мүшелерінің барлығын өздері стикерге жазып бағалайды
2 Үй тапсырмасын беру «Әміре – ән асқары» тақырыбында шағын шығарма жазып келу.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Көрсетілім: 2926 |
|
|
|
Ж. Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Біліктілік санаты – жоғары
Педагогикалық еңбек өтілі – 20 жыл.
Сабақ жоспары
Сабақ: әдебиет Сынып:7ә сынып
Күні: 20.11.2014
Сабақтың тақырыбы: Ж. Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі
Сабақтың мақсаты: ЖүсіпбекАймауытовтың « Әнші» әңгімесінталдау
а) білімділігі: Оқушылар әңгіменің мазмұнын талдай отырып, кейіпкердің кім екенін таниды. Әдебиет теориясынан протатип терминімен танысады.
ә) дамытушылығы: Оқушылардың тапсырмалар орындау барысында қабілеттері дамиды, тіл байлықтары артады, теориялық білімдері толығады.
б) тәрбиелігі: Оқушылар бір-бірін тыңдауға, сыйлауға, ой шапшаңдығына тәрбиеленеді. Өнерге баулынады.
Сабақ типі: аралас
Сабақ түрі: топтық
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Миға шабуыл»
Сабақтың көрнекілігі: слайд, видеоролик, үн таспа.
Пән аралық байланысы: Этнография, Музыка, Орыс тілі
Күтілетін нәтиже Әмірханның әйгілі әнші Әміре Қашаубаев екенін біледі. Әдеби кейіпкер мен прототив ұғымын біледі. Жазушы Ж.Аймауытұлының жан - жақты талантты тұлға болғанын біледі. Әңгіме ішіндегі әңгімелерді жүйелі баяндай алады.
Сабақтың барысы
Уақы-ты: Жұмыс түрі: Мұғалім әрекеті: Оқушы әрекеті:
3мин Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады «Күн шуағы»
Топ ережесін жазу.
1. Тыныштық сақтаймыз 2.Бір-бірімізді тыңдаймыз
3.Уақытты үнемдейміз 4. Топ мүшелерінің пікірімен санасамыз
Топқа бөлу: «Балқадиша», «Ағаш аяқ», «Жалғыз арша»
Сабақтың мақсатын оқушыларға қойдыру
Бағалау парақшасын түсіндіру Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік Шуақ шашқан күндей боп. Сабаққа біз кірісейік.
Топпен отырады.
5мин Білу
Үй жұмысын тексеру
лімге жауСұрақ-жауап /диалогтік оқыту/ Зымыран сұрақтар
1. Ж. Аймауытов кім?
2. Әңгімедегі әнші есімі?
3. Әмірханның өмірдегі бейнесі кім?
4. Автор әншімен қайда кездесті ?
5. Әнші ән айтуды кімнен үйренді?
6. Әмірхан қандай әнші?
7. Әңгіме кейіпкерлерін ата?
8. Жастар не ұйымдастырды? Оқушылар мұғаап береді.
Бір-бірін толықтырады.
3 мин Түсіну Протатип дегеніміз не?
Видио фильм Оқушылар жауап береді
5мин Қолдану Кейіпкер бейнесін ашу:
І топ. Әмірханның мінезі
ІІ топ. Әмірханның қарым-қатынасы
ІІІ топ. Әмірханның кәсібі Оқушылар тапсырманы алып, талдайды.
Оқушылар бір– бірінің жауаптарын бағалайды
14 Талдау
Жинақтау
Постер қорғау
1-топ: Жүсіпбек Аймауытов пен Әміре Қашаубаев тұлғаларын топтастыр
2-топ: Оқулықты пайдалана отырып, шығармадағы теңеу сөздерді теріп жазып, жасалу жолын түсіндір
3- топ: Мәтінге сатылай кешенді талдау Оқушылар постер қорғайды.
5 Бағалау
ИНСЕРТ кестесінтолтыру
БББ кестесін толтыру
Мұғалім бағалау парақшаларын таратып береді Әр топ басшысы шығып топ мүшелерінің барлығын өздері стикерге жазып бағалайды
2 Үй тапсырмасын беру «Әміре – ән асқары» тақырыбында шағын шығарма жазып келу.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Кенжебаева Толғанай Шерахметқызы
Жамбыл обл, Қордай ауданы,№1 Дінмұхамед Қонаеватындағы мектеп-гимназия
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |