Серікхан Амангүл
Гуманитарлық ғылымдар магистрі
ШҚО Тарбағатай ауданы, Би Боранбай атындағы орта мектеп
Уақыты: 24.02.2015 жыл
Сыныбы: 5- сынып
Сабақ тақырыбы: Сапарғали Бегалин «Бала Шоқан»
Мақсаты: Жазушы туралы мағлұмат беріп, өзіндік ойын дәлелдей білуге жетелеп, таным қабілеттерін, шығармашылығын дамытып, елге, Отанға деген сүйіспеншілігін арттыру.
Оқыту нәтижелері:
Шығарманы мазмұнын игереді, бала Шоқан жайлы неғұрлым толық мағлұмат алады.
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, түсіндіру, топтастыру, сұрақтар шеңбері
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Көрнекі құралдары:
кеспе қағаздар, түрлі-түсті стикерлер
Қамтылған модульдер СТО. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, ЖЕСО, таланты және дарынды балаларды оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқытуды бағалау және оқуды бағалау,
Сілтеме Қазақ тілі оқулығы 5-сынып
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
Кезеңдері Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс- әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі 3
минут Сәлемдесу, сыныпты түгендеу, назарын сабаққа аудару және топқа бөлу. Оқу құралдарын дайындау.
Үй жұмысы 6 Ыстық орындық
-Қайрош қалаға кіммен және неге қашып келеді?
-Шеген Қайрошқа қандай шарт қойды? Тақтаға шыққан оқушыға оқушылар сұрақтар қояды.
Жаңа сабақ 3 Сабақтың мақсатын шығару.
Сапарғали Бегалин туралы түсінік беру.
«Бала Шоқан» әңгімесі қалай жазылды?
Шоқан кім? (топтастыру) Сабақтың мақсатына байланысты оқушылар өз ойларын білдіреді. Мұғалім олардың бүгінгі сабаққа деген көзқарасын ескере отырып, кеңесе келе ортақ мақсат шығарады.
Кітаппен жұмыс 8 Мінездеме
Шоқан
Мысық Талдау
Тапсырма 5 Сөздікпен жұмыс
Күзек
Әбдіре
Ықтияр Кітаптан теріп жазу, диалектологиялық сөздік арқылы диалект сөздердің мағынасын түсіндіру.
Бекіту 8 Мысық неден қандай мүсіндер жасады?
Оларды Шоқан қалай бағалады?
Шоқан бойынан қандай қасиеттерді байқадыңдар?
«Ә, жарайды, бара ғой, айтпаған жақсы»- деді. Бұл кімнің сөзі? Сұрақ-жауап
Қорытынды 5
минут Шығармадан маған әсер еткен жағдай Сұрақ-жауап
Үй жұмысы 2 м Үзінді жаттау. Күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау 5 мин Формативті бағалау
Өзін-өзі бағалау
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Әдебиеттен ашық сабақтар |
Көрсетілім: 2077 |
|
|
|
Бала Шоқан
Гуманитарлық ғылымдар магистрі
ШҚО Тарбағатай ауданы, Би Боранбай атындағы орта мектеп
Уақыты: 24.02.2015 жыл
Сыныбы: 5- сынып
Сабақ тақырыбы: Сапарғали Бегалин «Бала Шоқан»
Мақсаты: Жазушы туралы мағлұмат беріп, өзіндік ойын дәлелдей білуге жетелеп, таным қабілеттерін, шығармашылығын дамытып, елге, Отанға деген сүйіспеншілігін арттыру.
Оқыту нәтижелері:
Шығарманы мазмұнын игереді, бала Шоқан жайлы неғұрлым толық мағлұмат алады.
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, түсіндіру, топтастыру, сұрақтар шеңбері
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Көрнекі құралдары:
кеспе қағаздар, түрлі-түсті стикерлер
Қамтылған модульдер СТО. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, ЖЕСО, таланты және дарынды балаларды оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқытуды бағалау және оқуды бағалау,
Сілтеме Қазақ тілі оқулығы 5-сынып
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
Кезеңдері Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс- әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі 3
минут Сәлемдесу, сыныпты түгендеу, назарын сабаққа аудару және топқа бөлу. Оқу құралдарын дайындау.
Үй жұмысы 6 Ыстық орындық
-Қайрош қалаға кіммен және неге қашып келеді?
-Шеген Қайрошқа қандай шарт қойды? Тақтаға шыққан оқушыға оқушылар сұрақтар қояды.
Жаңа сабақ 3 Сабақтың мақсатын шығару.
Сапарғали Бегалин туралы түсінік беру.
«Бала Шоқан» әңгімесі қалай жазылды?
Шоқан кім? (топтастыру) Сабақтың мақсатына байланысты оқушылар өз ойларын білдіреді. Мұғалім олардың бүгінгі сабаққа деген көзқарасын ескере отырып, кеңесе келе ортақ мақсат шығарады.
Кітаппен жұмыс 8 Мінездеме
Шоқан
Мысық Талдау
Тапсырма 5 Сөздікпен жұмыс
Күзек
Әбдіре
Ықтияр Кітаптан теріп жазу, диалектологиялық сөздік арқылы диалект сөздердің мағынасын түсіндіру.
Бекіту 8 Мысық неден қандай мүсіндер жасады?
Оларды Шоқан қалай бағалады?
Шоқан бойынан қандай қасиеттерді байқадыңдар?
«Ә, жарайды, бара ғой, айтпаған жақсы»- деді. Бұл кімнің сөзі? Сұрақ-жауап
Қорытынды 5
минут Шығармадан маған әсер еткен жағдай Сұрақ-жауап
Үй жұмысы 2 м Үзінді жаттау. Күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау 5 мин Формативті бағалау
Өзін-өзі бағалау
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Серікхан Амангуль Серікханқызы
ШҚО Тарбағатай ауданы, Би Боранбай атындағы орта мектеп
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |