Сабақ тақырыбы: Қосжақтаулы ұлулар класы
Сабақ мақсаты: 1. Сабақта оқытудың жаңа технология элементтерін пайдалана отырып қосжақтаулы ұлулар класына тән ерекшеліктер, тіршілік процестері және табиғаттағы маңызы туралы түсінік беру.
2. Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, оқушы белсенділігін арттыру, оқушылардың іс-әрекетін басқару арқылы біліктілігін дамыту.
3. Адамгершілік, еңбек, кәсіптік бағдар тәрбиесін беру.
Сабақтың көрнекілігі: Интер белсенді тақта, электронды оқулық, слайдтар, постер, үлестірме тапсырмалар.
Әдісі: Сұрақ-жауап; АКТ, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау.
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Сабақ барысы.
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Сабақ этаптары немесе іс-әрекет түрлері. Мұғалімнің іс-әрекеті. Оқушының іс-әрекеті.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Шаттық шеңбері
Жағымды ахуал туғызу.
Сыныпты топқа бөлу.
2.Үй тапсырмасын сұрау.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың бүгінгі сабаққа деген жақсы көңіл-күйлерін, қызығушылықтарын ояту.
1. Нұрлы жол
2. Болашақ
3. Бейбітшілік сөздері бойынша бөлінеді.
Жолдау 2014 жыл 11 қараша. Оқушылардан сұрау.
"ыстық орындық" ойыны орындалады
Тапсырмалар: 1.Ұлулар типіне сипаттама
2. Ұлуларда жаңадан пайда болған мүшелер жүйесі.
3. Бауыр аяқты ұлулар класы.
Оқушылар сәлемдесіп, шаттық шеңбер аясына тұрады.
Оқушылар алған бегілері бойынша топқа бөлініп отырады.
Оқушылардың болжамды жауаптары.
Әр топтан бір-екіден шығып, ыстық орындыққа отырып, сұрақтарға жауап береді.
3. Жаңа сабақ
1-кезең
Қызығушылықтарын ояту.
Қазақ ұлуды-сыртында дөңгелек иірілген қатты қабығы бар, суда, дымқыл жерде тіршілік ететін құрт тәрізді ұсақ жәндіктер қатарына жатқызады. Жыл санау есебінде бесінші орынды ұстайды. Ұлу жылы туылған бала берекешіл болады. Кең ырыздықты келеді. Еліне сыйымды, халқына жағымды болады. Алғыр ойлы, алымды болады. Халқына ұлық болуы мүмкін. Қазақта ұлу жылы туылған адам ұлуды өлтірмейді. Себебі өлтірсе басына пәле сонан жабысуы мүмкін деп ырымдайды.
Оқушылар интер белсенді тақтадан оқиды.
Сергіту сәті:
Күн жарығын алақанға салайық,
Жүректерге басып ұстап алайық.
Ұлулар туралы сабақты,
Ойға тоқып алайық.
Оқушылар хормен айтады.
2-кезең
Мағынаны ашу.
Оқушыларға блум таксономиясы бойынша тапсырма беру.
Қосжақтаулы ұлулар класы.
Электронды оқулықпен жұмыс, постер жасау.
Топтық тапсырмалар:
1-тапсырма.
Бауыраяқты ұлулармен қосжақтаулы ұлуларды салыстыр.
2-тапсырма.
Қосжақтаулы ұлуларға айқұлақтың мысалында сипаттама бер.
3-тапсырма.
Қосжақтаулы ұлулардың басқа түрлері, олардың табиғаттағы маңызы. Оқушылар дәптерлеріне ай-күнді, тақырыпты жазады.
Оқушылар постер жасап, оны қорғайды.
3-кезең
Сабақты бекіту. Жұмыс дәптердегі тапсырмаларды орындау. Әр топ жеке орындайды
"Екі жұлдыз бір тілек"
Үйге тапсырма беру
Басаяқты ұлулар класын оқып дайындалып келу.
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау Оқушыларға арнайы бағалау парағын таратып, ойларын түйіндетемін. Топтар өзара формативті бағалау жасайды.
Топ басшысы өз тобындағы оқушыларды бағалау парағымен бағалайды.
Кері байланыс Ұлу сөзіне синквейн құру.
Әр топқа шығу парағын таратып беремін.
Оқушылар болжамды жауаптарын жазады.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін сол параққа толтырады.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Материалы / Биологиядан ашық сабақтар |
Көрсетілім: 4365 |
|
|
|
Қосжақтаулы ұлулар класы
Сабақ мақсаты: 1. Сабақта оқытудың жаңа технология элементтерін пайдалана отырып қосжақтаулы ұлулар класына тән ерекшеліктер, тіршілік процестері және табиғаттағы маңызы туралы түсінік беру.
2. Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, оқушы белсенділігін арттыру, оқушылардың іс-әрекетін басқару арқылы біліктілігін дамыту.
3. Адамгершілік, еңбек, кәсіптік бағдар тәрбиесін беру.
Сабақтың көрнекілігі: Интер белсенді тақта, электронды оқулық, слайдтар, постер, үлестірме тапсырмалар.
Әдісі: Сұрақ-жауап; АКТ, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау.
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Сабақ барысы.
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Сабақ этаптары немесе іс-әрекет түрлері. Мұғалімнің іс-әрекеті. Оқушының іс-әрекеті.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Шаттық шеңбері
Жағымды ахуал туғызу.
Сыныпты топқа бөлу.
2.Үй тапсырмасын сұрау.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың бүгінгі сабаққа деген жақсы көңіл-күйлерін, қызығушылықтарын ояту.
1. Нұрлы жол
2. Болашақ
3. Бейбітшілік сөздері бойынша бөлінеді.
Жолдау 2014 жыл 11 қараша. Оқушылардан сұрау.
"ыстық орындық" ойыны орындалады
Тапсырмалар: 1.Ұлулар типіне сипаттама
2. Ұлуларда жаңадан пайда болған мүшелер жүйесі.
3. Бауыр аяқты ұлулар класы.
Оқушылар сәлемдесіп, шаттық шеңбер аясына тұрады.
Оқушылар алған бегілері бойынша топқа бөлініп отырады.
Оқушылардың болжамды жауаптары.
Әр топтан бір-екіден шығып, ыстық орындыққа отырып, сұрақтарға жауап береді.
3. Жаңа сабақ
1-кезең
Қызығушылықтарын ояту.
Қазақ ұлуды-сыртында дөңгелек иірілген қатты қабығы бар, суда, дымқыл жерде тіршілік ететін құрт тәрізді ұсақ жәндіктер қатарына жатқызады. Жыл санау есебінде бесінші орынды ұстайды. Ұлу жылы туылған бала берекешіл болады. Кең ырыздықты келеді. Еліне сыйымды, халқына жағымды болады. Алғыр ойлы, алымды болады. Халқына ұлық болуы мүмкін. Қазақта ұлу жылы туылған адам ұлуды өлтірмейді. Себебі өлтірсе басына пәле сонан жабысуы мүмкін деп ырымдайды.
Оқушылар интер белсенді тақтадан оқиды.
Сергіту сәті:
Күн жарығын алақанға салайық,
Жүректерге басып ұстап алайық.
Ұлулар туралы сабақты,
Ойға тоқып алайық.
Оқушылар хормен айтады.
2-кезең
Мағынаны ашу.
Оқушыларға блум таксономиясы бойынша тапсырма беру.
Қосжақтаулы ұлулар класы.
Электронды оқулықпен жұмыс, постер жасау.
Топтық тапсырмалар:
1-тапсырма.
Бауыраяқты ұлулармен қосжақтаулы ұлуларды салыстыр.
2-тапсырма.
Қосжақтаулы ұлуларға айқұлақтың мысалында сипаттама бер.
3-тапсырма.
Қосжақтаулы ұлулардың басқа түрлері, олардың табиғаттағы маңызы. Оқушылар дәптерлеріне ай-күнді, тақырыпты жазады.
Оқушылар постер жасап, оны қорғайды.
3-кезең
Сабақты бекіту. Жұмыс дәптердегі тапсырмаларды орындау. Әр топ жеке орындайды
"Екі жұлдыз бір тілек"
Үйге тапсырма беру
Басаяқты ұлулар класын оқып дайындалып келу.
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау Оқушыларға арнайы бағалау парағын таратып, ойларын түйіндетемін. Топтар өзара формативті бағалау жасайды.
Топ басшысы өз тобындағы оқушыларды бағалау парағымен бағалайды.
Кері байланыс Ұлу сөзіне синквейн құру.
Әр топқа шығу парағын таратып беремін.
Оқушылар болжамды жауаптарын жазады.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін сол параққа толтырады.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Автор Бошынтаева Айгуль Тоқтымамытқызы
Алматы облысы Панфилов Ауданы Ж.Бусаков атындагы орта мектеп биология пәні мұғалімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Авторлық бағдарлама |
Коучинг жоспарлары |
Мектеп әкімшілігі |
Мектептен тыс мекемелер |
Сыныптан тыс жұмыс |
Оқушымен жұмыс |
Тәрбие сағаты |
Ата-аналармен жұмыс |
Қосымша жинақтар |
Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар |
Қазақ тілінен ашық сабақтар |
Әдебиеттен ашық сабақтар |
Открытие уроки по русскому языку |
Уроки литературы |
Ағылшын тілінен ашық сабақтар |
Биологиядан ашық сабақтар |
Химиядан ашық сабақтар |
Физикадан ашық сабақтар |
Математикадан ашық сабақтар |
Информатикадан ашық сабақтар |
Тарихтан ашық сабақтар |
Географиядан ашық сабақтар |
Адам және қоғам пәнінен ашық сабақтар |
Психологиядан ашық сабақтар |
АӘД пәнінен ашық сабақтар |
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар |
Құқықтан ашық сабақтар |
Экономикадан ашық сабақтар |
Музыкадан ашық сабақтар |
Технологиядан ашық сабақтар |
Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар |
Сызу сурет пәндерінен ашық сабақтар |